Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 04-12-2023
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Gezi-Belgesel Dalında Onbinlerce Öğrencinin de Tercihi Ayna
Dünyanın çok farklı diyarlarını ekranlara yansıtan Türkiye'nin en çok seyredilen ve en uzun soluklu yerli Belgeseli Ayna, 2012 yılının en iyi gezi belgesel programı seçilerek ödüllerine 2 yeni ödül daha ekledi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi bu sene ilkini düzenlediği “Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri” töreni ile 2012’nin en iyilerine ödüllerini verdi. İstanbul Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu yerleşkesi, Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene iletişim dünyasından pek çok ünlü isim katıldı. 3054 öğrencinin oylarıyla yapılan anket sonuçlarına göre 23 dalda ödül verildi. Öğrenciler yaptıkları oylamada  En İyi Kültür Sanat Programı ödülünü Ayna Programı Sunucusu ve Yapımcısı Saim ORHAN’a verdi.

Ödül töreninin sunuculuğunu üstlenen radyo programcısı ve sunucusu Cem Arslan Saim Orhan’ı sahneye övgü dolu sözlerle davet etti; “Sırada ödül alacak kişiyi sanırım tüm Türkiye çok kıskanıyor. Tüm Türkiye’nin çok kıskandığı bir isim. Kim derseniz; En İyi Kültür Sanat Programı: Ayna Programı Samanyolu TV. Çünkü sevgili Saim Orhan bütün dünyayı öyle bir geziyor ki,  onun yerinde ben olsaydım diyen o kadar çok kişi var ki.”

Ayna Programının başarılı sunucusu Saim ORHAN ödülünü Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın elinden aldı. Yeni Yüzyıl Üniversitesinin öğrencileri ve öğretim görevlilerine teşekkürlerini sunan Orhan şunları söyledi; “En son Bhutan'dan geldik. Çok farklı diyarlarda yine çekimlerimizi sürdürüyoruz. Pek çoğumuz Bhutan'ı, onun başkentini bilmeyiz ama artık yeni nesiller her geçen gün dünyayı çok daha iyi tanıyor, çok daha iyi biliyor. Çünkü dünyayı ne kadar iyi tanırsak Türkiye’mizin de ağırlığını dünyada  o derece arttıracağız. İnşallah  gelecek günler Türkiye için çok daha güzel olacak. Nice güzel Aynalara, saygılarımı, selamlarımı sunuyorum değerli öğrenciler.”

Saim Orhan’a 2. ödül  4.5 milyon öğrencinin üye olduğu Türkiye Öğrenci Konseyi’nden geldi.

Türkiye Öğrenci Konseyi'nin düzenlediği "Yarının Liderleri Başarı Ödülleri", İstanbul’daki Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende televizyon, sanat, spor ve edebiyat gibi birçok alanda yılın en iyileri seçilen isimlere ödülleri verildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen “Yarının Liderleri” projesi çerçevesinde yapılan törende, Saim Orhan Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından Yılın En İyi Belgesel Programı Sunucusu seçildi.

Saim Orhan’a   ödülünü Üsküdar Belediye Başkanı Yardımcısı Hasan Ekmen takdim etti.

Türkiye Öğrenci Konseyi’ne ve Konsey üyelerine teşekkürlerini bildiren Orhan yaptığı konuşmada  yolculuklarının devam ettiğini belitti. Ayağının tozuyla Bhutan’dan gelen sunucu şu çarpıcı açıklamaları yaptı; 1999 yılında ilk kez Televizyon girmiş Bhutan’a. Böylesi enteresan ilginç ülkelerden bir tanesi. Namibya, Burundi, Panama derken yolculuğumuz devam edip gidiyor. Bizi sevindiren siz gençlerin her geçen gün dünyaya daha ilgiyle bakması, daha öğrenme heyecanlarının olması. Gelecek günlerin Türkiye adına çok daha güzel olması adına dünyayla ilgili olmamız şart. Nice güzel günlere. Gelecekte nice büyük Türkiye’ye diyor, saygılar sunuyorum değerli misafirler.”

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden ödül alanlar:

Medya Onur Ödülü: İhlâs Holding ve Türkiye Gazetesi’nin kurucusu Merhum Dr. Enver Ören, ödülünü ve şükran beratını oğlu İhlâs Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’nun elinden aldı.
En İyi Anchorman: Merhum Mehmet Ali Birand, ödülünü Kanal D muhabirlerinden Ekrem Açıkel, Dr. Azmi Ofluoğlu’nun elinden aldı.
En İyi Köşe Yazarı: Hürriyet Gazetesi, köşe yazarı Ahmet Hakan Coşkun, ödülünü Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem ÇALKILIÇ’ın elinden aldı.
En İyi Gazete: Habertürk Gazetesi, haber editörü Kürşat Oğuz, ödülünü Rektör Prof. Dr. Hüsnü GÜNDÜZ’ün elinden aldı.
En İyi Tv Kanalı: Kanal D, Kurumsal İletişim Yönetmeni Burcu ERYILMAZ ödülünü Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir BUDAK’ın elinden aldı.
En İyi Anchorwoman: FOX TV haber spikeri Nazlı Tolga, ödülünü Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar HACISALİHOĞLU’nun elinden aldı.
En İyi Ana Haber Bülteni: Star TV Ana Haber Bülteni adına ödülü Star Haber muhabiri Osman Terkan, ödülünü Genel Sekreter Selahattin ÜÇGÜN’nün elinden aldı.
En İyi Haber Kanalı: Habertürk TV adına ödülü Haber Koordinatörü Abdullah KILIÇ, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL’ün elinden aldı.
En İyi Sabah Haber Programı: Fatih Portakal İle Çalar Saat programının sunucusu gazeteci Fatih Portakal, ödülünü Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İŞERİ’nin elinden aldı.
En İyi Tartışma Programı: Türkiye’nin Nabzı Programı Habertürk TV, programın moderatörü Didem ARSLAN YILMAZ, ödülünü Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer OKAR’ın elinden aldı.
En İyi Kültür- Sanat Programı: Ayna Programı Samanyolu TV, programın sunucusu Saim ORHAN ödülünü Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın elinden aldı.
En İyi Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster? ATV, ödülü Kim Milyoner Olmak İster? program editörü Tuğçe DİZİCİ, ödülünü Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersi ABACI KALFOĞLU’nun elinden aldı.
En İyi Belgesel Programı: Doğada Tek Başına NTV, programın sunucusu Serdar KILIÇ’ın şehir dışında olması nedeniyle yerine katılan asistanı, ödülünü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günseli İŞÇİ’nin elinden aldı.
En İyi Ekonomi Programı: Piyasa Ekranı Cnbc-e, programın sunucusu İnci ÖZKASNAK ÖZBEK, ödülünü Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kadir ESMER’in elinden aldı.
En İyi TV Dizisi: İşler Güçler Dizisi Star TV, çekimde oldukları için ödülleri daha sonra kendilerine ulaştırılmak üzere Kurumsal İletişim Daire Başkanı Fevzi YALÇIN’a verildi.
En İyi Spor Programı: %100 Futbol NTV Spor, NTV Spor Marka İletişim Direktörü Begüm TAŞÇAKIR, ödülünü Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Ali Demir TİRYAKİ’nin elinden aldı.
En İyi Sağlık Programı: Doktorum Programı Kanal D, programın sunucusu Zahide YETİŞ, ödülünü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müd. Doç. Dr. Oğuz ÖZYARAL’ın elinden aldı.
En İyi Magazin Programı: Pazar Sürprizi Show TV, programın sunucusu Mert ÖĞÜN, Ödülü Dil Hazırlık Okulu Müdürü Vladlena TCHERKACHİNA verecek.
En İyi Hafta Sonu Programı: Ceren Bektaş’la Hafta Sonu Bugün TV, programın sunucusu Ceren Bektaş, ödülünü Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik KORKUSUZ’un elinden aldı.
En İyi Gençlik Programı: Kampüs Magazin TRT Okul, programın sunucusu Serhan ARSLAN ve Kanal Koordinatörü Suat TEKİNER, ödülünü Kurumsal İletişim Müdürü Sadi Tunç SÖZEN’in elinden aldı.
En İyi Radyo Kanalı: Best FM, Serdar Yayında programının yapımcısı Serdar GÖKALP, ödülünü Meslek Yüksek Okulu Koordinatörü Erhan YILMAZ’ın elinden aldı.
En İyi İnternet Haber Sitesi: Mynet İnternet Sitesinin ödülü daha sonra kendilerine ulaştırılmak üzere Kurumsal İletişim Daire Başkanı Fevzi YALÇIN’a verildi.
En İyi Talk Show: Beyaz Show’a ödülünü Beyazıt ÖZTÜRK’e programında vermek üzere Öğrenci Konsey Başkanı Akın TERZİOĞLU’na verildi.

 

Türkiye Öğrenci Konseyi’nden ödül alanlar:

Yılın En İyi Radyo Kanalı: Best FM
Yılın En İyi Radyo Programcısı: Serdar Gökalp
Yılın En İyi Sosyal Medya Kullanıcısı: Ceyhun Yılmaz
Yılın En İyi Spor Sunucusu: Güntekin Onay
Yılın En İyi Aile Dizisi: Avrupa Avrupa
Yılın En İyi Dizisi: Kuzey Güney
Yılın En İyi Bilgi Yarışması Sunucusu: Şoray Uzun
Yılın En İyi Komedi Dizisi: Leyla İle Mecnun
Yılın En İyi Spor Programı: TRT Stadyum
Yılın En İyi Sivil Toplum Kuruluşu: Türk Kızılayı
Yılın En İyi Sporcusu: Sinan Güler
Yılın En İyi Haber Programı Sunucusu: İrfan Değirmenci
Yılın En İyi Belgesel Sunucusu: Saim Orhan
Yılın Onur Ödülü: Halit Akçatepe
Yılın Güzel Ahlaklı İnsan Dalında: Ertuğrul Sağlam
Yılın Uluslararası İlişkiler Dalında: Rıza Doğan2013-03-19 09:39:41facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Kanada'ya Göçmen Olarak Nasıl Gidilir?
Barış Köprüleri: Türk Okulları
Ayna Yeni Yayın Dönemine Yepyeni Sürprizlerle Başlıyor
Ayna Kameramanının Çilesi...
İngiltere'de Dil Ve Üniversite Eğitimi
Saim Orhan Finikelilere DünyaTuru Yaptırdı
Saim Orhan Sevgi Okullarını Göz Yaşları İçerisinde Anlattı...
Saim Orhan
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009