Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 12-06-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Gezi-Belgesel Dalında Onbinlerce Öğrencinin de Tercihi Ayna
Dünyanın çok farklı diyarlarını ekranlara yansıtan Türkiye'nin en çok seyredilen ve en uzun soluklu yerli Belgeseli Ayna, 2012 yılının en iyi gezi belgesel programı seçilerek ödüllerine 2 yeni ödül daha ekledi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi bu sene ilkini düzenlediÄŸi “Yeni Yüzyılın Ä°letiÅŸim Ödülleri” töreni ile 2012’nin en iyilerine ödüllerini verdi. Ä°stanbul Topkapı Dr. Azmi OfluoÄŸlu yerleÅŸkesi, Alev OfluoÄŸlu Konferans Salonu’nda gerçekleÅŸen törene iletiÅŸim dünyasından pek çok ünlü isim katıldı. 3054 öÄŸrencinin oylarıyla yapılan anket sonuçlarına göre 23 dalda ödül verildi. ÖÄŸrenciler yaptıkları oylamada  En Ä°yi Kültür Sanat Programı ödülünü Ayna Programı Sunucusu ve Yapımcısı Saim ORHAN’a verdi.

Ödül töreninin sunuculuÄŸunu üstlenen radyo programcısı ve sunucusu Cem Arslan Saim Orhan’ı sahneye övgü dolu sözlerle davet etti; “Sırada ödül alacak kiÅŸiyi sanırım tüm Türkiye çok kıskanıyor. Tüm Türkiye’nin çok kıskandığı bir isim. Kim derseniz; En Ä°yi Kültür Sanat Programı: Ayna Programı Samanyolu TV. Çünkü sevgili Saim Orhan bütün dünyayı öyle bir geziyor ki,  onun yerinde ben olsaydım diyen o kadar çok kiÅŸi var ki.”

Ayna Programının baÅŸarılı sunucusu Saim ORHAN ödülünü Zeytinburnu Belediye BaÅŸkanı Murat AYDIN’ın elinden aldı. Yeni Yüzyıl Üniversitesinin öÄŸrencileri ve öÄŸretim görevlilerine teÅŸekkürlerini sunan Orhan ÅŸunları söyledi; “En son Bhutan'dan geldik. Çok farklı diyarlarda yine çekimlerimizi sürdürüyoruz. Pek çoÄŸumuz Bhutan'ı, onun baÅŸkentini bilmeyiz ama artık yeni nesiller her geçen gün dünyayı çok daha iyi tanıyor, çok daha iyi biliyor. Çünkü dünyayı ne kadar iyi tanırsak Türkiye’mizin de ağırlığını dünyada  o derece arttıracağız. Ä°nÅŸallah  gelecek günler Türkiye için çok daha güzel olacak. Nice güzel Aynalara, saygılarımı, selamlarımı sunuyorum deÄŸerli öÄŸrenciler.”

Saim Orhan’a 2. ödül  4.5 milyon öÄŸrencinin üye olduÄŸu Türkiye ÖÄŸrenci Konseyi’nden geldi.

Türkiye ÖÄŸrenci Konseyi'nin düzenlediÄŸi "Yarının Liderleri BaÅŸarı Ödülleri", Ä°stanbul’daki BaÄŸlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende televizyon, sanat, spor ve edebiyat gibi birçok alanda yılın en iyileri seçilen isimlere ödülleri verildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen “Yarının Liderleri” projesi çerçevesinde yapılan törende, Saim Orhan Türkiye ÖÄŸrenci Konseyi tarafından Yılın En Ä°yi Belgesel Programı Sunucusu seçildi.

Saim Orhan’a   ödülünü Üsküdar Belediye BaÅŸkanı Yardımcısı Hasan Ekmen takdim etti.

Türkiye ÖÄŸrenci Konseyi’ne ve Konsey üyelerine teÅŸekkürlerini bildiren Orhan yaptığı konuÅŸmada  yolculuklarının devam ettiÄŸini belitti. Ayağının tozuyla Bhutan’dan gelen sunucu ÅŸu çarpıcı açıklamaları yaptı; 1999 yılında ilk kez Televizyon girmiÅŸ Bhutan’a. Böylesi enteresan ilginç ülkelerden bir tanesi. Namibya, Burundi, Panama derken yolculuÄŸumuz devam edip gidiyor. Bizi sevindiren siz gençlerin her geçen gün dünyaya daha ilgiyle bakması, daha öÄŸrenme heyecanlarının olması. Gelecek günlerin Türkiye adına çok daha güzel olması adına dünyayla ilgili olmamız ÅŸart. Nice güzel günlere. Gelecekte nice büyük Türkiye’ye diyor, saygılar sunuyorum deÄŸerli misafirler.”

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden ödül alanlar:

Medya Onur Ödülü: Ä°hlâs Holding ve Türkiye Gazetesi’nin kurucusu Merhum Dr. Enver Ören, ödülünü ve ÅŸükran beratını oÄŸlu Ä°hlâs Holding Yönetim Kurulu BaÅŸkanı Ahmet Mücahid Ören, Mütevelli Heyeti BaÅŸkanı Dr. Azmi OfluoÄŸlu’nun elinden aldı.
En Ä°yi Anchorman: Merhum Mehmet Ali Birand, ödülünü Kanal D muhabirlerinden Ekrem Açıkel, Dr. Azmi OfluoÄŸlu’nun elinden aldı.
En Ä°yi KöÅŸe Yazarı: Hürriyet Gazetesi, köÅŸe yazarı Ahmet Hakan CoÅŸkun, ödülünü Mütevelli Heyeti BaÅŸkan Vekili Ekrem ÇALKILIǒın elinden aldı.
En Ä°yi Gazete: Habertürk Gazetesi, haber editörü KürÅŸat OÄŸuz, ödülünü Rektör Prof. Dr. Hüsnü GÜNDÜZ’ün elinden aldı.
En Ä°yi Tv Kanalı: Kanal D, Kurumsal Ä°letiÅŸim Yönetmeni Burcu ERYILMAZ ödülünü Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir BUDAK’ın elinden aldı.
En Ä°yi Anchorwoman: FOX TV haber spikeri Nazlı Tolga, ödülünü Rektör Yardımcısı ve Ä°Ä°BF Dekanı Prof. Dr. YaÅŸar HACISALÄ°HOÄžLU’nun elinden aldı.
En Ä°yi Ana Haber Bülteni: Star TV Ana Haber Bülteni adına ödülü Star Haber muhabiri Osman Terkan, ödülünü Genel Sekreter Selahattin ÜÇGÜN’nün elinden aldı.
En Ä°yi Haber Kanalı: Habertürk TV adına ödülü Haber Koordinatörü Abdullah KILIÇ, ödülünü Ä°letiÅŸim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL’ün elinden aldı.
En Ä°yi Sabah Haber Programı: Fatih Portakal Ä°le Çalar Saat programının sunucusu gazeteci Fatih Portakal, ödülünü DiÅŸ HekimliÄŸi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Ä°ÅžERÄ°’nin elinden aldı.
En Ä°yi Tartışma Programı: Türkiye’nin Nabzı Programı Habertürk TV, programın moderatörü Didem ARSLAN YILMAZ, ödülünü Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ä°mer OKAR’ın elinden aldı.
En Ä°yi Kültür- Sanat Programı: Ayna Programı Samanyolu TV, programın sunucusu Saim ORHAN ödülünü Zeytinburnu Belediye BaÅŸkanı Murat AYDIN’ın elinden aldı.
En Ä°yi Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak Ä°ster? ATV, ödülü Kim Milyoner Olmak Ä°ster? program editörü TuÄŸçe DÄ°ZÄ°CÄ°, ödülünü SaÄŸlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersi ABACI KALFOÄžLU’nun elinden aldı.
En Ä°yi Belgesel Programı: DoÄŸada Tek Başına NTV, programın sunucusu Serdar KILIǒın ÅŸehir dışında olması nedeniyle yerine katılan asistanı, ödülünü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günseli Ä°ÅžÇÄ°’nin elinden aldı.
En Ä°yi Ekonomi Programı: Piyasa Ekranı Cnbc-e, programın sunucusu Ä°nci ÖZKASNAK ÖZBEK, ödülünü Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kadir ESMER’in elinden aldı.
En Ä°yi TV Dizisi: Ä°ÅŸler Güçler Dizisi Star TV, çekimde oldukları için ödülleri daha sonra kendilerine ulaÅŸtırılmak üzere Kurumsal Ä°letiÅŸim Daire BaÅŸkanı Fevzi YALÇIN’a verildi.
En Ä°yi Spor Programı: %100 Futbol NTV Spor, NTV Spor Marka Ä°letiÅŸim Direktörü Begüm TAÅžÇAKIR, ödülünü SaÄŸlık Kültür Spor Daire BaÅŸkanı Prof. Dr. Ali Demir TÄ°RYAKÄ°’nin elinden aldı.
En Ä°yi SaÄŸlık Programı: Doktorum Programı Kanal D, programın sunucusu Zahide YETÄ°Åž, ödülünü SaÄŸlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müd. Doç. Dr. OÄŸuz ÖZYARAL’ın elinden aldı.
En Ä°yi Magazin Programı: Pazar Sürprizi Show TV, programın sunucusu Mert ÖÄžÜN, Ödülü Dil Hazırlık Okulu Müdürü Vladlena TCHERKACHÄ°NA verecek.
En Ä°yi Hafta Sonu Programı: Ceren BektaÅŸ’la Hafta Sonu Bugün TV, programın sunucusu Ceren BektaÅŸ, ödülünü Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik KORKUSUZ’un elinden aldı.
En Ä°yi Gençlik Programı: Kampüs Magazin TRT Okul, programın sunucusu Serhan ARSLAN ve Kanal Koordinatörü Suat TEKÄ°NER, ödülünü Kurumsal Ä°letiÅŸim Müdürü Sadi Tunç SÖZEN’in elinden aldı.
En Ä°yi Radyo Kanalı: Best FM, Serdar Yayında programının yapımcısı Serdar GÖKALP, ödülünü Meslek Yüksek Okulu Koordinatörü Erhan YILMAZ’ın elinden aldı.
En Ä°yi Ä°nternet Haber Sitesi: Mynet Ä°nternet Sitesinin ödülü daha sonra kendilerine ulaÅŸtırılmak üzere Kurumsal Ä°letiÅŸim Daire BaÅŸkanı Fevzi YALÇIN’a verildi.
En Ä°yi Talk Show: Beyaz Show’a ödülünü Beyazıt ÖZTÜRK’e programında vermek üzere ÖÄŸrenci Konsey BaÅŸkanı Akın TERZÄ°OÄžLU’na verildi.

 

Türkiye ÖÄŸrenci Konseyi’nden ödül alanlar:

Yılın En İyi Radyo Kanalı: Best FM
Yılın En Ä°yi Radyo Programcısı: Serdar Gökalp
Yılın En İyi Sosyal Medya Kullanıcısı: Ceyhun Yılmaz
Yılın En Ä°yi Spor Sunucusu: Güntekin Onay
Yılın En İyi Aile Dizisi: Avrupa Avrupa
Yılın En Ä°yi Dizisi: Kuzey Güney
Yılın En İyi Bilgi Yarışması Sunucusu: Şoray Uzun
Yılın En İyi Komedi Dizisi: Leyla İle Mecnun
Yılın En İyi Spor Programı: TRT Stadyum
Yılın En Ä°yi Sivil Toplum KuruluÅŸu: Türk Kızılayı
Yılın En Ä°yi Sporcusu: Sinan Güler
Yılın En İyi Haber Programı Sunucusu: İrfan Değirmenci
Yılın En İyi Belgesel Sunucusu: Saim Orhan
Yılın Onur Ödülü: Halit Akçatepe
Yılın Güzel Ahlaklı Ä°nsan Dalında: ErtuÄŸrul SaÄŸlam
Yılın Uluslararası İlişkiler Dalında: Rıza Doğan2013-03-19 09:39:41facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Dünyaya en çok muz satan ülke (YENİ BÖLÜM YouTube kanalımızda)
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
Gezi-Belgesel Dalında Onbinlerce Öğrencinin de Tercihi Ayna
2012-2013 Yılının En Beğenilen Sunucuları
Ä°rlanda'da EÄŸitim
Bosna'ya Gitmenin Tam Zamanı
Zamanın Evliya Çelebi'si
Vardar Nehri'nin İkiye Böldüğü Başkent: Üsküp
Biraz 'Bari' Gelirsen Harran'ı Göreceksin
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009