Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 12-06-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Ayna'ya İki Ödül Daha...
Ödüllerine yenilerini ekleyen Ayna Programına iki yeni ödül daha verildi. Uludağ Üniversitesi ve Pertevniyal Lisesinin takdim ettikleri ödüllerle Ayna’nın başarısı bir kez daha taçlandırıldı.

UludaÄŸ Üniversitesi Radyo ve Televizyon TopluluÄŸunun düzenlediÄŸi bu yıl 8. si düzenlenen UludaÄŸ Üniversitesi MEDYA ÖDÜLLERi töreninde ödüller sahiplerini buldu. UludaÄŸ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören BoÄŸaziçi Caz Korosu'nun performans gösterisi ile baÅŸladı. 30 Bin kiÅŸinin medyaodulleri.org sitesinden yaptığı oylama sonucu birincilerin belirlendiÄŸi bu gecede en iyi kültür sanat programı ödülü Saim Orhan’a verildi. Ödülünü UludaÄŸ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin Kennerman’ın elinden alan Yapımcı ÅŸunları söyledi:  "Çok deÄŸerli hocalarımızla, öÄŸrencilerimizle burada olmaktan çok mutluyuz hakikaten. Böylesi bir akÅŸamda burada, sizlerle birlikte olmak, UludaÄŸ Üniversite öÄŸrencileriyle birlikte olmak bizim için bir gurur vesilesi. Sizleri, Ayna'ya oy verenleri tebrik ediyorum.”
 
Ayrıca, “Türk vatandaşı olarak, gittiÄŸinizde bizi hiç tanımayan, bizi belki de hiç görmemiÅŸ, ismimizi bile bilmeyen o topraklarda neler hissediyorsunuz?” sorusuna Saim Orhan ÅŸöyle cevap verdi: “Yaklaşık olarak 140 ülkede çekimlerde bulunduk. çekimlerimize de çok farklı ülkelerde devam ediyoruz. Ayağımızın tozuyla yine çok farklı bir ülkeden geldik. Kimi zaman bu Afrika olur, kimi zaman Amazonlar da oluyor. Daha önceden tabi Türkiye çok bilinmiyordu maalesef. Yani sadece Osmanlı hinterlandındaki ülkeler bizi biliyordu, bizi tanıyordu. Ama artık bugün her geçen gün dünyayı çok iyi tanıyan nesillerimiz ülkemizi de dünyada tanıtıyorlar. Bugün Türkiye dendiÄŸinde her geçen gün Türkiye'yi bilen ülkelerin sayısı attığı gibi insanların sayısı da artıyor. Tabi bu özellikle genç nesillerle oluyor. Sizleri kutluyorum deÄŸerli öÄŸrenciler.”

 Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Pertevniyal Lisesi, “Yılın En Ä°yileri” Ödül Töreni dün akÅŸam gerçekleÅŸti. Pertevniyal Lisesi öÄŸrencilerinin oylarıyla belirlenen ödüller, toplam 37 dalda verildi. Her hafta izlenme rekorları kıran Ayna programına yılın en iyi gezi belgesel programı ödülü verildi. Ödülünü Pertevniyal EÄŸitim Vakfı eski BaÅŸkanı Mehmet Ali Anıl’ın elinden alan Saim Orhan mikrofona ÅŸöyle konuÅŸtu: “Hayırlı akÅŸamlar diliyorum. Biz Ayna olarak insanımıza çok farklı diyarlardan güzel görüntüler getirme adına gayret sarf ediyoruz. Åžu ana kadar dünyanın 140 ülkesinde çekimler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.  Bizim insanımızın dünyayı tanıması lazım diyoruz.  Çünkü dünyayı tanıdıkça, dünyayı ne kadar iyi tanırsak Türk insanı da dünyada o kadar söz sahibi olur. Bir Ä°ngiliz’i dünyada söz sahibi olduysa, Fransız’ı dünyanın çok farklı ülkelerine gidip kendi adını duyurduysa  bir Portekizlisi, bir Ä°spanyol’u gittiyse bizim insanımız niçin gitmesin. Neden dünyaya adımızı duyurmasın.  Özellikle gençlere bu konuda üzerine düÅŸen çok büyük vazifeler var.  Artık bizi sevindiren bir gezi programı olarak; eskiden dünyanın çok farklı ülkelerine gittiÄŸimizde bir Papua Yeni Gine'ye, bir Gabon'a, bir Sao Tome'ye gittiÄŸimizde biz Türk insanını göremezken, artık bugün dünyanın her yerinde Anadolu insanı, Türk insanı var. Ve inÅŸallah siz gençlerle  Türk insanı çok farklı ülkelerde olacak ve adımızı duyuracak. Bu güzide kurumdan, bu köklü kurumdan bu ödülü akmaktan dolayı da çok çok mutluyum. hepinize hayırlı akÅŸamlar diliyorum, saygılar sunuyorum.”        2012-05-12 16:05:18facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 2 Bütün yorumlar...
Sultan AldaÅŸ 2013-04-02 01:26:35 - 
Sıkılmadan belgesel izlemeyi, izlediğim Ülker hakkındaki bilgilerin çoğunun aklımda kalmasını size borçluyum.Anlatım tarzınız ,kullandığınız müzikler farkınızı ortaya koyuyor .Geleceğin başbakanı diyorum sizin için, Ülkeleri bu kadar iyi tanıyan ,bilgisi kuvvetli ve birçok dile sahipsiniz sizden iyisini düşünemiyorum

harun 2012-05-31 13:56:05 - 
başarılarınızın devamını dilerim.


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Dünyaya en çok muz satan ülke (YENİ BÖLÜM YouTube kanalımızda)
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
Gezi-Belgesel Dalında Onbinlerce Öğrencinin de Tercihi Ayna
2012-2013 Yılının En Beğenilen Sunucuları
Ä°rlanda'da EÄŸitim
Bosna'ya Gitmenin Tam Zamanı
Zamanın Evliya Çelebi'si
Vardar Nehri'nin İkiye Böldüğü Başkent: Üsküp
Biraz 'Bari' Gelirsen Harran'ı Göreceksin
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009