Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 04-12-2023
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Ayna'ya İki Ödül Daha...
Ödüllerine yenilerini ekleyen Ayna Programına iki yeni ödül daha verildi. Uludağ Üniversitesi ve Pertevniyal Lisesinin takdim ettikleri ödüllerle Ayna’nın başarısı bir kez daha taçlandırıldı.

Uludağ Üniversitesi Radyo ve Televizyon Topluluğunun düzenlediği bu yıl 8. si düzenlenen Uludağ Üniversitesi MEDYA ÖDÜLLERi töreninde ödüller sahiplerini buldu. Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören Boğaziçi Caz Korosu'nun performans gösterisi ile başladı. 30 Bin kişinin medyaodulleri.org sitesinden yaptığı oylama sonucu birincilerin belirlendiği bu gecede en iyi kültür sanat programı ödülü Saim Orhan’a verildi. Ödülünü Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin Kennerman’ın elinden alan Yapımcı şunları söyledi:  "Çok değerli hocalarımızla, öğrencilerimizle burada olmaktan çok mutluyuz hakikaten. Böylesi bir akşamda burada, sizlerle birlikte olmak, Uludağ Üniversite öğrencileriyle birlikte olmak bizim için bir gurur vesilesi. Sizleri, Ayna'ya oy verenleri tebrik ediyorum.”
 
Ayrıca, “Türk vatandaşı olarak, gittiğinizde bizi hiç tanımayan, bizi belki de hiç görmemiş, ismimizi bile bilmeyen o topraklarda neler hissediyorsunuz?” sorusuna Saim Orhan şöyle cevap verdi: “Yaklaşık olarak 140 ülkede çekimlerde bulunduk. çekimlerimize de çok farklı ülkelerde devam ediyoruz. Ayağımızın tozuyla yine çok farklı bir ülkeden geldik. Kimi zaman bu Afrika olur, kimi zaman Amazonlar da oluyor. Daha önceden tabi Türkiye çok bilinmiyordu maalesef. Yani sadece Osmanlı hinterlandındaki ülkeler bizi biliyordu, bizi tanıyordu. Ama artık bugün her geçen gün dünyayı çok iyi tanıyan nesillerimiz ülkemizi de dünyada tanıtıyorlar. Bugün Türkiye dendiğinde her geçen gün Türkiye'yi bilen ülkelerin sayısı attığı gibi insanların sayısı da artıyor. Tabi bu özellikle genç nesillerle oluyor. Sizleri kutluyorum değerli öğrenciler.”

 Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Pertevniyal Lisesi, “Yılın En İyileri” Ödül Töreni dün akşam gerçekleşti. Pertevniyal Lisesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ödüller, toplam 37 dalda verildi. Her hafta izlenme rekorları kıran Ayna programına yılın en iyi gezi belgesel programı ödülü verildi. Ödülünü Pertevniyal Eğitim Vakfı eski Başkanı Mehmet Ali Anıl’ın elinden alan Saim Orhan mikrofona şöyle konuştu: “Hayırlı akşamlar diliyorum. Biz Ayna olarak insanımıza çok farklı diyarlardan güzel görüntüler getirme adına gayret sarf ediyoruz. Şu ana kadar dünyanın 140 ülkesinde çekimler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.  Bizim insanımızın dünyayı tanıması lazım diyoruz.  Çünkü dünyayı tanıdıkça, dünyayı ne kadar iyi tanırsak Türk insanı da dünyada o kadar söz sahibi olur. Bir İngiliz’i dünyada söz sahibi olduysa, Fransız’ı dünyanın çok farklı ülkelerine gidip kendi adını duyurduysa  bir Portekizlisi, bir İspanyol’u gittiyse bizim insanımız niçin gitmesin. Neden dünyaya adımızı duyurmasın.  Özellikle gençlere bu konuda üzerine düşen çok büyük vazifeler var.  Artık bizi sevindiren bir gezi programı olarak; eskiden dünyanın çok farklı ülkelerine gittiğimizde bir Papua Yeni Gine'ye, bir Gabon'a, bir Sao Tome'ye gittiğimizde biz Türk insanını göremezken, artık bugün dünyanın her yerinde Anadolu insanı, Türk insanı var. Ve inşallah siz gençlerle  Türk insanı çok farklı ülkelerde olacak ve adımızı duyuracak. Bu güzide kurumdan, bu köklü kurumdan bu ödülü akmaktan dolayı da çok çok mutluyum. hepinize hayırlı akşamlar diliyorum, saygılar sunuyorum.”        2012-05-12 16:05:18facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 2 Bütün yorumlar...
Sultan Aldaş 2013-04-02 01:26:35 - 
Sıkılmadan belgesel izlemeyi, izlediğim Ülker hakkındaki bilgilerin çoğunun aklımda kalmasını size borçluyum.Anlatım tarzınız ,kullandığınız müzikler farkınızı ortaya koyuyor .Geleceğin başbakanı diyorum sizin için, Ülkeleri bu kadar iyi tanıyan ,bilgisi kuvvetli ve birçok dile sahipsiniz sizden iyisini düşünemiyorum

harun 2012-05-31 13:56:05 - 
başarılarınızın devamını dilerim.


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Kanada'ya Göçmen Olarak Nasıl Gidilir?
Barış Köprüleri: Türk Okulları
Ayna Yeni Yayın Dönemine Yepyeni Sürprizlerle Başlıyor
Ayna Kameramanının Çilesi...
İngiltere'de Dil Ve Üniversite Eğitimi
Saim Orhan Finikelilere DünyaTuru Yaptırdı
Saim Orhan Sevgi Okullarını Göz Yaşları İçerisinde Anlattı...
Saim Orhan
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009