Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 17-06-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Saim Orhan: Türk Okulları Sayesinde BM'de Türkiye Lehine Kalkan Parmaklar Artacak
Saim Orhan, belgesel için yıllardır dolaştığı dünya ülkelerinden elde ettiği izlenimlerini Bartınlılarla paylaştı.

Samanyolu Televizyonu’nda yayınlanan Ayna isimli belgeselin yapımcı ve sunucusu Saim Orhan, Anadolu insanının azim ve gayretiyle açılan Türk okulları sayesinde BirleÅŸmiÅŸ Milletler Toplantılarında Türkiye lehine kalkan parmakların sayısının artacağını söyledi.
Saim Orhan, belgesel için yıllardır dolaÅŸtığı dünya ülkelerinden elde ettiÄŸi izlenimlerini Bartınlılarla paylaÅŸtı. Bartın Aktif Ä°ÅŸadamları DerneÄŸi (BAKÄ°AD)’nin Halk EÄŸitim Merkezi Salonunda düzenlediÄŸi 'Dünya Turu ve Ä°zlenimler’ konulu konferans programı ile vergi rekortmenleri ödül töreninde konuÅŸan Saim Orhan, ilk olarak katılımcılara Ayna Programıyla ilgili Dünya ülkeleri videosunu izlettirdi. Sanayici, iÅŸadamı ve BAKÄ°AD üyelerinin katıldığı programa Bartın Vali Yardımcısı Türker Öksüz, Ä°l Genel Meclisi BaÅŸkanı Ali Kartal, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Metin Tunay, Emniyet Müdürü Burhan GümüÅŸ, Bartın TSO BaÅŸkanı Ä°smail Toksöz, Meclis BaÅŸkanı Halil Çelen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası BaÅŸkanı Sabri Tutum, AK Parti Ä°l BaÅŸkanı YaÅŸar Arslan, il genel meclis üyeleri, daire amirleri ile birlikte 300 kiÅŸi katıldı. Derneklerinin mutlak bağımsızlığın ekonomik bağımsızlıkla mümkün olduÄŸuna inancı doÄŸrultusunda üyelerini sürekli daha çok üretim, daha çok istihdam, daha çok ihracat ve sürekli kalkınma odaklı bir politika izlediÄŸini ifade eden BAKÄ°AD BaÅŸkanı Birol Dikyurt, “Üretim, istihdam, ihracat ve katma deÄŸer saÄŸlayarak kentimizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli katkıları olan tüm üyelerimize, sanayicilerimize, iÅŸadamı ve esnafımıza huzurlarınızda ÅŸükranlarımı sunuyorum” ÅŸeklinde konuÅŸtu.

"DÜNYANIN HER YERÄ°NDE OLAMAYAN TÜRKÄ°YE, AYAKLARI ÜZERÄ°NDE SAÄžLAM DURAMAZ"
130 ülkede çekim yaptığını kaydeden Ayna programının sunucusu Saim Orhan, "Öyle ülkelere gittim ki güzel ülkemizin adını bile duymamışlar. Türkiye'den geldim dediÄŸimde 'Öyle bir ülke var mı? Nerede?' gibi sorularla karşılaÅŸtım. Tanıyanlar da yanlış biliyor. Ülkemizi az geliÅŸmiÅŸ ülkelerden diye biliyor. En son çekim yaptığım Zambiya'da CumhurbaÅŸkanı'nın Türkiye'ye gitmek istediÄŸi için Zambiya muhalefet partilerinin kendisine karşı çıktıklarını öÄŸrendim. Sebebini öÄŸrenince ÅŸoke oldum. Muhalefet partileri devlet baÅŸkanına 'Ä°lle de bir ülkeyi ziyaret edeceksen Avrupa ülkelerine git. Türkiye gibi az geliÅŸmiÅŸ bir ülkede ne iÅŸin var. ' demiÅŸler. " diye konuÅŸtu. Türkiye’nin dünya üzerindeki ağırlığının, gücü ve saygınlığının yeterice tanıtmak ve anlatmaktan geçtiÄŸini dile getiren Saim Orhan, “BM’de Türkiye lehine kalkan parmakların sayısını çoÄŸaltmak, uluslar arası arenada etkinliÄŸi arttırmak, sözü dinlenen bir ülke haline gelmek, Anadolu insanının azim ve gayretiyle açılan Türk Okulları sayesinde olacaktır. Dünyanın her yerinde olamayan bir Türkiye’nin ayakları üzerinde saÄŸlam durması mümkün deÄŸildir sözünü kendisine rehber edinip her kıtaya dağılan 10 binlerce eÄŸitim gönüllüsü ÅŸanlı bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandırıyor. GeçmiÅŸte çok güzel ÅŸeyler baÅŸarmış ve adını tarihe altın harflerle yazdıran bu milletin torunları yine sahneye çıkarak arkasında Anadolu Ä°nsanının olduÄŸu bu okullar, bu eÄŸitim gönüllüleri gittikleri ülkelerde fahri büyükelçilik yapıyorlar." dedi. Bartınlı iÅŸadamı ve sanayicilere dünya ülkeleriyle ilgili izlenim ve hatıralarını anlatan Orhan, iÅŸadamı ve sanayicilerin yurt dışına açılmalarını önerdi. KonuÅŸmasının ardından izleyicilere ‘Daha güzel bir Türkiye ve Dünya’ konulu video sunumu yapan Saim Orhan’a Bartın Vali Yardımcısı Türker Öksüz ve BAKÄ°AD BaÅŸkanı Birol Dikyurt tarafından Bartın’a özgü tel kırma Türk Bayrağı hediye edildi. Program vergi rekortmenlerine plaket takdiminin ardından sona erdi.2011-06-25 12:17:23facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Dünyaya en çok muz satan ülke (YENİ BÖLÜM YouTube kanalımızda)
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
Gezi-Belgesel Dalında Onbinlerce Öğrencinin de Tercihi Ayna
2012-2013 Yılının En Beğenilen Sunucuları
Ä°rlanda'da EÄŸitim
Bosna'ya Gitmenin Tam Zamanı
Zamanın Evliya Çelebi'si
Vardar Nehri'nin İkiye Böldüğü Başkent: Üsküp
Biraz 'Bari' Gelirsen Harran'ı Göreceksin
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009