Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 12-06-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Saim Orhan'a "Evliya Çelebi" Ödülü
9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Komitesi, 'Evliya Çelebi' özel ödülünü uzun yıllardır yaptığı başarılı programıyla adından sıkça söz ettiren Ayna programının yapımcı ve sunucusu Saim Orhan’a verdi.

Haliç Kongre Merkezinde gerçekleÅŸen ÅŸiir finali törenine çok sayıda izleyici katıldı. Ä°stiklal Marşı ile baÅŸlayan geceye öÄŸrencilerin ÅŸarkıları ve halk oyunları gösterileri renk kattı. Davetliler de geceye büyük ilgi gösterdi. Yabancı öÄŸrencilerin okuduÄŸu ÅŸiirler katılımcılardan büyük alkış aldı.
Türkiye’de alanında tek ve "Türkiye’nin en çok seyredilen yerli belgeseli" Ayna programının yapımcısı ve sunucusu Saim Orhan’a bu muhteÅŸem gecede ‘Evliya Çelebi’ özel ödülü takdim edildi.  BaÅŸarılı sunucu ödülünü Ä°stanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm BaÅŸkanı Prof. Dr. Mustafa Özkan’ın elinden aldı.

Türkiye’nin en uzun soluklu gezi- belgesel programı Ayna'nın yapımcı ve sunucusu Saim Orhan ödülünü alırken ÅŸunları söyledi: “Dünyanın farklı renklerini, farklı coÄŸrafyalarını sizlerin ekranlarına getirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kimi zaman buzulların kalınlığının 3 bin metreyi bulduÄŸu Grönland’tan sizlere seslendik. Kimi zaman güneÅŸin batmadığı Norveç’in Nordcap bölgesinden sizlere seslendik. Kimi zaman  Brezilya’da Amazonlardan seslendik.  Ama hep size en iyiyi, en güzeli sunmaya gayret ettik.  Çünkü bizim insanımız en güzeline layık dedik.  Ve gittiÄŸimiz her yerde de ÅŸöyle geriye dönüp baktığımızda 130 ülkede çekimler yapmışız ve 1 milyon 200 bin km yol kat etmiÅŸiz.  Ama ÅŸunu söyleyeyim gittiÄŸimiz o 130 ülkenin  130’unda da Anadolu’nun iftihar tablosu Türk Kolejlerini bulduk deÄŸerli misafirler.  Ne mutlu Anadolu’nun sıcaklığını taa uzaklara götürenlere… Ne mutlu Türkçemizi o topraklara yayanlara…  Ne mutlu ülkemizin adını o topraklarda duyuranlara…  Ve ne mutlu ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıranlara…”

Prof.  Dr. Mustafa Özkan gecede yaptığı konuÅŸmasında; ‘Bu yılın Evliya Çelebi yılı ilan edilmesi boÅŸuna deÄŸilmiÅŸ. Evliya Çelebiler sadece tarihte deÄŸil günümüzde de bu geleneÄŸi devam ettiriyor. Üstelik Evliya Çelebi’nin gezdiÄŸi yerlerden daha  çok ülkeler, daha çok km.ler  kat ederek dünyayı dolaÅŸmış ve görsel malzemeyle üstelik, bunu bize aktaran kardeÅŸimize çok teÅŸekkür ediyorum.’ dedi. 2011-06-25 12:03:44facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 1 Bütün yorumlar...
süleyman 2011-12-04 20:23:15 - 
saim orhan. siz hayatımda gördüğüm en mükemmel sunucusunuz.aynayı her gece kaçırmadan izliorum iyi yayınlar allaha emanet olun


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Dünyaya en çok muz satan ülke (YENİ BÖLÜM YouTube kanalımızda)
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
Gezi-Belgesel Dalında Onbinlerce Öğrencinin de Tercihi Ayna
2012-2013 Yılının En Beğenilen Sunucuları
Ä°rlanda'da EÄŸitim
Bosna'ya Gitmenin Tam Zamanı
Zamanın Evliya Çelebi'si
Vardar Nehri'nin İkiye Böldüğü Başkent: Üsküp
Biraz 'Bari' Gelirsen Harran'ı Göreceksin
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009