Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 17-06-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Kayseri'de Türkçe Olimpiyat Coşkusu
Ayna Programının yapımcısı Saim Orhan, Kayseri etkinlikleri programının sunuculuğunu yaptı.

Kayseri, 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde etkinliklere ev sahipliÄŸi yaptı
7 bin 200 kiÅŸi kapasiteli Kadir Has Kongre Merkezi tamamen doldu. Salonun saha kısmı da kullanıldı. Aşırı ilgi nedeniyle vatandaÅŸlar dışarıda kaldı. Salon dışına kurulan dev sinevizyon ekranlarından ise stadyuma giremeyenler Türkçe Olimpiyatları'nda konuk olan dünya çocuklarını takip etti. Yaklaşık 10 bin kiÅŸi de salon dışından programı izledi.

Uluslararası Türkçe OlimpiyatlarıKayserietkinlikleri programına Endonezya, Mozambik, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Arnavutluk, Norveç, Türkmenistan, Moldova, BangladeÅŸ, Hindistan, Kenya, Tayland, Azerbaycan, Nepal,Afganistanve Azerbaycan'ın Nahvican Özerk Bölgesinden toplam 57 öÄŸrenci katıldı. 18 farklı ülkenin çocukları, okudukları Türk okullarında öÄŸrendikleri Türkçe ve Türkçe ÅŸarkı ile ÅŸiirleri programda söyledi.

'Gelin tanış olalım' sloganıyla düzenlenen programa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,AK PartiKayseri Milletvekilleri YaÅŸar Karayel, Pelin GündeÅŸ Bakır, Ahmet Öksüzkaya, Ä°smail Tamer, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Kayseri BüyükÅŸehir Belediye BaÅŸkanı Mehmet Özhaseki ve eÅŸi NeÅŸe Özhaseki, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Ä°l Özel Ä°daresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız, AK Parti Ä°l BaÅŸkanı Ömer Dengiz, Ä°ÅŸadamı Hacı Boydak ile çok sayıda davetli katıldı. VatandaÅŸlarda etkinliklere büyük ilgi gösterdi.

Ayna Programının yapımcısı Saim Orhan, Kayseri etkinlikleri programının sunuculuÄŸunu yaptı. Programın açılışı saygı duruÅŸu ve Ä°stiklal Marşı'nın okunmasıyla baÅŸladı. Mozambik'ten Bangiayana ve Endonezya'dan Aruni, Saim Orhan'a sunuculukta yardımcı oldu. Olimpiyatlar Korosu sahne aldı ve 'Anadolu' ÅŸarkısını bütün çocuklar hep bir ağızdan söyledi.
Azerbaycan topluluÄŸu tarafından seslendirilen 'Sarı Gelin' ÅŸarkısı salonu dolduranlar tarafından büyük beÄŸeni topladı. Olimpiyatların en küçük yarışmacısı unvanı taşıyan Azerbaycanlı öÄŸrenci Sebuhi Abdullazade'nin seslendirdiÄŸi ÅŸarkı ise duygulu anların yaÅŸanmasına sebep oldu.

Endonezya'dan gelen öÄŸrenciler de yöresel halk oyunları sergiledi. Ekip, Kafkas halk oyunları oynadı. Endonezyalı öÄŸrenciler halk oyunları gösterisi sırasında Türkiye ve Endonezya bayraklarını birlikte açması salonu dolduranlardan büyük alkış aldı. Hindistan'dan Mahimo Ghosh Barış Güvercini'ni söyledi.

Türkmenistan'lı öÄŸrenci Övezmurat Altıyev, Bülbül ÅŸiirini okudu. Mozambikli öÄŸrencilerin Anadolu ezgisi halk oyunları gösterisi ise büyük beÄŸeni topladı.

Kayseri etkinliÄŸi, Bakan Taner Yıldız, milletvekilleri, protokol ve iÅŸadamlarının hep birlikte dünya çocuklarıyla birlikte 'Yeni bir Dünya' ÅŸarkısını söylemesiyle son buldu.2011-06-22 12:29:15facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 4 Bütün yorumlar...
Fatma Güller 2013-06-23 12:30:52 - 
Ben sizi ekranda ilk defa gördüğümden itibaren takip ediyorum. Programınızın düzeyli olması hitabetiniz ve gittiğiniz yerleri tanıtma şekliniz çok güzel.

Sadullah Karabulut 2013-04-09 20:31:42 - 
Saim Orhan abimi en ictenlikle kutluyorum yaptigi islerden dolayi.Belgeselin cok ama cok güzel.Baktigim Zaman cok büyük has aliyorum,seninle gurur duyorum,belgeselin ne güzel,programin ne güzel,yapimin ne güzel,sen var ol Saim abi,sen var ol. Sevgi ve saygilarimla Danimarkadan Sadullah Karabulut

Elif 2012-05-28 11:44:29 - 
önceki akşam yayınlanan medine bölümü şahaneydi. Programı izlerken yaşadığım yoğun duygular dışında inanın size ve ekibinize hep dua ettim Allah (CC) razı olsun . Ne kadar güzel ve de önemli bir çekimdi.Rabbim daim eylesin.


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Dünyaya en çok muz satan ülke (YENİ BÖLÜM YouTube kanalımızda)
Saim Orhan "Aykırı Soruları" Yanıtladı
Mesut Yar'dan Ayna'ya Övgü Dolu Sözler
Gezi-Belgesel Dalında Onbinlerce Öğrencinin de Tercihi Ayna
2012-2013 Yılının En Beğenilen Sunucuları
Ä°rlanda'da EÄŸitim
Bosna'ya Gitmenin Tam Zamanı
Zamanın Evliya Çelebi'si
Vardar Nehri'nin İkiye Böldüğü Başkent: Üsküp
Biraz 'Bari' Gelirsen Harran'ı Göreceksin
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009