Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 17-06-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Davos Çıkışı Sonrası Ayna Programı
Üniversitede dersler onun programından örneklerle süsleniyor!.. Öğretmenler, öğrenciler, küçükler, büyükler herkes AYNA’ ya bakıyor!..

Bir program düÅŸünün, bir ülkenin saÄŸ tarafından sol tarafına herkesi kuÅŸatmış!.. Bir program düÅŸünün 360 bölüm aynı heyecan ile çekilmiÅŸ.. Grönland’dan Magagaskar’a, Afganistan’dan Brezilya’ya, Meksika’dan Papua Yeni Gine’ye, Yeni Zelanda’dan Ä°zlanda’ya tam 110 ülkede çekimi yapılmış...

14 yıllık mazisi ile bir programdan çok bir okul olmuÅŸ!..

Evet, Samanyolu Televizyonu'nun uzun soluklu programı Ayna’dan bahsediyoruz. Cumartesi gecesi sizi evinizden alıp ta Afrika’ya, Amerika’ya, Uzak doÄŸuya götüren programdan.

Kimin aklına gelmiÅŸ bu Ayna belgeseli, ilk formatı ile 14 yıl sonraki aynı mı? 110 ülke gezilmiÅŸ, peki bu 110 ülkeden Türkiye’ye bakış nasıl? Daha güncel sorulara gidelim, Davos çıkışından sonra yabancı ülkelerden ekip olumlu ya da olumsuz bir tepki almış mı?

Ayna için bir nevi 110 ülkede kurulmuÅŸ seyyar elçiliÄŸimiz diyebilir miyiz? Ä°ÅŸte bu sorularla Ayna’nın baÅŸarılı ve vazgeçilmez sunucusu Saim Orhan’ın kapısını çalıyoruz…

En uzun soluklu belgesel programının 14 yıl öncesi Ayna programı ilk olarak haber formatında hazırlandı. 1995 yılında gezilerde eklendi bu programa. 2002 yılında ise Türkiye’de gezi belgesel programı ihtiyacının olduÄŸunu fark ettik. Ve sadece “Gezi- Belgesel” stili program hazırlamaya baÅŸladık.

Tabiî ki bu kadar uzun soluklu olacağını beklemiyorduk. Fakat büyük bir ihtiyaç hissedilen bir program olduÄŸunu biliyorduk. Gerçekten de hem belgesel programları arasında en çok seyredilen hem de en uzun süreli yayınlanan belgesel olmayı baÅŸardık.

Åžu ana kadar gezilen 110 ülkeden Türkiye’ye bakışTürkiye’ye bakış, gittikçe daha da olumlu hal alıyor. Åžu ana kadar ters tepki ile karşılaÅŸtığımız bir ülke olmadı. Batısından, doÄŸusuna sevildiÄŸimizi hissettik.

11 Eylül sonrası ve Davos çıkışı sonrası gezilerinde deÄŸiÅŸenler

11 Eylül sonrası yaptığımız belgesel gezilerimizde Müslüman kimliÄŸimizden dolayı bir tepki ile karşılaÅŸmadık. Ekip olarak, çok hoÅŸ karşılanmalara ÅŸahit olduk. Ä°sveç, Norveç gibi batı ülkeleri tarafından hep sevilen bir ülke olduk. YoÄŸun bir turist trafiÄŸi var o diyarlardan buralar. Demek ki yeterince seviliyoruz.

Davos çıkışı sonrası gezilerimizde ise ülke imajımız oldukça kuvvetlenmiÅŸ bunu fark ettik. Özellikle Arap ülkelerinde imajımız inanılmaz arttı. Geçen Bahreyn’e yaptığımız gezide bunu daha çok anladık. Ülkemiz, diÄŸer dünya ülkelerinde görmesi gereken saygıyı elbette görecek.2010-02-26 12:46:23facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 26 Bütün yorumlar...
emre ünal 2014-07-18 14:49:38 - 
kalitesin saim bey hem de cook kalite

Nuh YeÄŸin 2013-04-21 20:50:52 - 
slm abi sizi severek izliyoruz yerinizde olmak isterdim gezmek bir yere bir çok ülkede rahatlıkla konuşabiliyorsunuz görmediğimiz yerleri görebiliyoruz ve ülkeleri insanları yaşam tarlarını öğreniyoruz sayenizde Allah sizden razı olsun medineye gittiniz hac vazifesini yaptınız Allah kabul etsin iyi yayınlar

Nergiz 2012-07-12 12:08:12 - 
Bu proqrami cok sevoyorum.Yalnizca ulkeleri tanitmalarini deyil,anlatim seklini de cok beyeniyorum.Dogru bilgiler veriliyor.Ulkelerin zengininden fakirine her seyi veriyorsunuz.Cok tesekkur ederim.Allah isinizi devamli etsin.Sagolun.


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Davos Çıkışı Sonrası Ayna Programı
Saim Orhan ile Dünya Turu
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009