Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 23-05-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Bu yıl ki Evliya Çelebi Ödülleri Saim Orhan’a
Evliya Çelebi'nin 400. Doğum Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde, anma töreni düzenledi. Düzenlenen programa Evliya Çelebi'den kalan mirası yaşatmak amacıyla gerçekleştirilen Çağdaş Evliya Çelebi Ödül töreni damgasını vurdu. Ayna Programının başarılı sunucu ve yapımcısı Saim Orhan “Çağdaş Evliya Çelebi” ödülünü Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'ın elinden aldı.

Bu anlamlı geceye Küçükçekmece Belediye BaÅŸkanı Aziz Yeniay'ın yanı sıra baÅŸkan yardımcıları, sanatçılar, program yapımcıları ve sunucuları ve vatandaÅŸlarda katıldı. Program kapsamında, "Evliya Çelebinin Ä°zinde ve "Evliya Çelebinin Gözüyle" adlı iki sergi de sanat severlerle buluÅŸtu. Ressam Mehmet Hakan ÇaÄŸlar'ın karışık teknikle oluÅŸturduÄŸu 22 eserine ev sahipliÄŸi yapan "Evliya Çelebinin Gözüyle" ve televizyon programcılarının gezdikleri yerlerden çektikleri eserlerden oluÅŸan "Evliya Çelebinin Ä°zinden" isimli iki serginin açılışını protokol üyeleri ve televizyon programcıları birlikte yaptı.

Tayfun TaliboÄŸlu'nun sunuculuÄŸunu yaptığı gecede sergi açılışının ardından birbirinden renkli etkinlikler katılımcılarla buluÅŸtu. Gecenin açılış konuÅŸmasını yapan Küçükçekmece Belediye BaÅŸkanı Aziz Yeniay yaparken, araÅŸtırmacı yazar Seyit Ali Kahraman ve Prof. Dr Mehmet Ä°pÅŸirli, Evliya Çelebi'nin hayatından bazı kesitleri anlatımlarıyla katılımcılarla paylaÅŸtı.

Gecede, özel olarak tasarlanan "ÇaÄŸdaÅŸ Evliya Çelebi" ödül heykelcikleri de gezi programlarının sunucuları ve yapımcılarına takdim edildi. Programın sunucusu Tayfun TalipoÄŸlu, Saim Orhan’a ödülünün takdim edilmesi için sahneye davet ettiÄŸinde salonda büyük bir alkış koptu. TalipoÄŸlu anonsunda “Bazı programlar kanallar üstüdür. Kanallarını aÅŸarlar. Ä°ÅŸte onlardan biri Ayna programı; yapımcısı sevgili Saim Orhan’ı davet etmek istiyorum.” dedi.

Saim Orhan “ÇaÄŸdaÅŸ Evliya Çelebi” ödülünü Küçükçekmece Belediye BaÅŸkanı Aziz Yeniay'ın elinden alırken ÅŸu sözleri söyledi. “Hem sayın baÅŸkanıma hem de Tayfun Bey’e çok çok teÅŸekkür ediyorum bu nazik ve güzel ifadeler için. Ayağımızın tozuyla daha yeni uzaklardan geldik. California ve Hawaii de çekimler yaptık, inÅŸallah önümüzde ki günlerde sizlerin ekranlarınıza en güzel bir ÅŸekilde getirmeye gayret edeceÄŸiz. Ben de tamamen katılıyorum gezi programlarının durumuna ama özellikle son yıllarda insanımızın gezi programlarına ne kadar deÄŸer verdiÄŸini gördük. Ä°nÅŸallah bu bilinç bu ÅŸuur çok daha artar. Programlarımız çok daha iyi yerlere gelir. Çünkü bizim amacımız insanımızı bilgilendirmek. Buradaki bütün arkadaÅŸlarımızın her birileri insanımızı bilgilendirmek için canla baÅŸla gayret sarf ediyorlar. Çünkü biz insanımızın ufkunu açma adına ne kadar gayret sarf edersek dünya coÄŸrafyasında bulunacak insanlarımızın sayısı o kadar artacaktır. Bizim bir Ä°ngiliz’den bir Fransız’dan bir Ä°spanyol’dan geri kalır bir tarafımız yok. Artı çok tarafımız var. Bir Fransız 15 Afrika ülkesine kendi dilini konuÅŸturabilirken, bir Ä°spanyol 21 ülkede 350 milyon insana kendi dilini konuÅŸturabilirken, bir Ä°ngiltere bugün baktığınızda hala Avustralya Devlet BaÅŸkanı Ä°ngiliz Kraliçesi, Yeni Zelanda Devlet BaÅŸkanı Ä°ngiliz Kraliçesi, yeni bugün yayınladığımız Kanada’nın devlet baÅŸkanı Ä°ngiliz Kraliçesiyse ve bütün coÄŸrafyada kendilerini anlatabiliyorlarsa 74 milyonluk koca bir Türkiye niye anlatamasın, niye dünyada varlığımızı göstermesin diyorum. Biraz önce Tayfun bey de söyledi, çok deÄŸerli diÄŸer arkadaÅŸlarımda söylediler. MeslektaÅŸlarımda söylediler. Bu iÅŸler kolay deÄŸil deÄŸerli misafirler. Kimi zaman bombalar altında kalıyorsunuz. Afganistan’da Taliban üzerimize 3 tane bomba göndermiÅŸti. Kimi zaman yemek sıkıntıları ve farklı farklı sıkıntılar. Bir anekdotla ben de bitireyim inÅŸallah. Orta Afrika’ya gelmiÅŸtik hani bu pigmelerin 1.30 cm insanların olduÄŸu coÄŸrafyaya ve uçaktan indik. Orada saÄŸ olsun arkadaÅŸlarımız bizi karşıladı. Tam 3 günlük zamanımız vardı. Bu zamanı çok iyi deÄŸerlendirmek istiyorduk. Zaman az mümkün olduÄŸunca koÅŸturmamız lazım dedik. Arkadaşımız gayet rahat, aÄŸabey dedi, burada çok rahat olmanız lazım dedi. Neden? Dedim. Çünkü dedi bu ülkede bu uçak bugün kalkabilir, yarın kalkabilir, bir hafta sonra kalkabilir. Kimse bu ülkede uçağın ne zaman kalkacağını bilemez. Bu ÅŸartlarda çekimler yapan çok deÄŸerli arkadaÅŸlarımızla biz bu kervanda olmaya devam ediyoruz. Nice güzel günlere nice güzel seyahatlere diyorum, saygılar sunuyorum.

Ödül töreninin ardından erken Osmanlı musikisine ait örnekler icra eden Bezmara TopluluÄŸu konser verdi. TopluluÄŸun kendilerine özgü icra ettiÄŸi eserler, konuklar tarafından beÄŸeniyle dinlendi.

Yurt dışı ve yurt içini gezerek Ödül alan gezi programları ÅŸunlar:

7 Dilde Seyahat Zamanı - Dr. Levent Saraç - TRT AVAZ
Ayhan SicimoÄŸlu ile Renkler - Ayhan SicimoÄŸlu - SKY Türk, Ä°Z TV
Ayna - Saim Orhan - Samanyolu TV
Balkan Atlası - Feray Sündüz Öktem - TRT AVAZ
Bam Teli - Tayfun TalipoÄŸlu - Yol Öykücüsü
Davetsiz Misafir - Turgay BaÅŸyayla - Samanyolu TV
DoÄŸada Tek Başına - Serdar Kılıç - NTV
Dünya'yı Geziyorum - Özlem Tunca - Kanaltürk
Gezelim Tozalım - Gafur Uzuner - Kanal A
Gezgin - Abdullah Türksoy - Kanal A
Gülhan'ın Galaksi Rehberi - Gülhan  Åžen - TV8
Haberci - CoÅŸkun Aral - Ä°Z TV
Hayat Gezince Güzel - Fatih TürkmenoÄŸlu -CNN Türk
Hey Taksi - Gökhan Güvenç - TRT Türk
Ä°stanbul'da Bir Don KiÅŸot - Haldun Hürel - Habertürk
Prof. Dr. Orhan Kural - Türkiye Gezginler DerneÄŸi BaÅŸkanı
Türkiye Özlemi - Özlem Tunca - Cine5
Türksoy'la Ä°pek Yolu - Seyfullah Türksoy - Cine5
Wilco'nun Karavanı - Wilco van Herpen - İZ TV
Uçuyorum - Aslı Seda Kement - TRT Haber
Uzak Diyarlar - NeÅŸe Kaya - TRT GAP
YeÅŸil Kürsü - Nedim Hazar - NTV YeÅŸil Ekran
Yol Üstü Lezzet Durakları - Mehmet YaÅŸin - CNN Türk
Zor Yollar - Aydın Dikim - TRT Türk2011-10-26 10:41:21facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Bu yıl ki Evliya Çelebi Ödülleri Saim Orhan’a
Gezginlerden Çağın Gezginine
Burç Eğitim Kurumlarından Yılın En Beğenilen Gezi Programı Ayna
Saim Orhan'a
En Beğenilen Gezi Programı
Ayna Yine En İyisi Seçildi
Yılın En İyisi Seçildi
Ödül Üzerine Ödül Alan Ayna'ya Bir Ödül Daha
Yılın En İyi Belgesel Programı Yine Ayna
Ayna Açık Ara Önde Yılın Belgesel Programı Seçildi
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009