Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 23-05-2024
Türk vatandaşlarına vize UYGULAMIYOR! (YENİ BÖLÜM)
 
   
Gezginlerden Çağın Gezginine
Ayna bu yayın döneminde de yeni bölümleriyle ekranları aydınlatmaya devam ediyor. Bugüne kadar sayısız ödül alan Saim Orhan, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Gezginler Kulübünün "Yılın en iyi gezi programı" ödülü bu yıl da Ayna’nın oldu.

5 Ekim ÇarÅŸamba akÅŸamı Gezginler Kulübü ve Özbekistan BaÅŸkonsolosluÄŸunun ortak çalışmasıyla bir Özbek gecesi düzenlendi. Armada Otelde  gerçekleÅŸen törene Sanatçı Emel Sayın,  Özbekistan BaÅŸkonsolosu Abror Gulyamov ve Gezginler Kulübünün üyeleri katıldı. Tören fotoÄŸraf Sanatçısı  Hacer Karanlık’ın  Özbek saydam gösterisiyle baÅŸladı. Gezginler Kulübünün bazı üyeleri gezi anılarını konuklara paylaşırken, Zeliha Sunal da Özbekçe bir ÅŸarkıyla geceye renk kattı.  

Saim Orhan "Yılın En iyi Gezi Programı" ödülünü sanatçı Emel Sayın’ın elinden alırken ÅŸunları söyledi; “Hem Emel Hanıma hem de Özbekistan BaÅŸkonolosu Abrar Beye çok teÅŸekkür ediyoruz. Åžu ana kadar geri dönüp baktığımızda Ayna Programı olarak 130 ülkede çekimler yapmışız. Ve kilometre olarak da 1 milyon 200 bin km yol kat etmiÅŸiz. Bu dünyayı yaklaşık olarak 30 defa turlamak demek. Kimi zaman sizlere Madagaskar’dan, Mauritius adasından,  kimi zaman taa uzaklarda Papua Yeni Gine’den, kimi zaman güneÅŸin batmadığı Norveç, Nordcapp, kimi zaman buzulların kalınlığının zaman zaman 3 bin metreyi bulduÄŸu, ki bu 3 km yapar, Grönland'dan sizlere seslendik. Brezilya’da  Amazonlarda anakondaların olduÄŸu coÄŸrafyalarda dolastık. Ama sizlere hep en iyiyi, en güzeli sunmak için gayret sarf ettik. Çünkü bizim seyircimiz en iyisine, en güzeline layık diyoruz. Yarın da yolcuyuz. Buradan Los Angeles’a oradan da Hawaii’ye geçeceÄŸiz. Ve sizlere farklı diyarları, farklı coÄŸrafyaları yine dolaÅŸtırmaya devam edeceÄŸiz.  Bu ödül için de çok çok teÅŸekkür ediyorum. Türkiye Gezginler Kulübü ödülü bizim için çok ayrı bir anlam ifade ediyor. Ve çok deÄŸerli sanatçımızdan, deÄŸerli konsolosumuzdan da bu ödülü almanın bizim için ayrı bir anlamı var. DeÄŸerli Hocam Orhan Kural Beyefendiye de  ayrıca çok teÅŸekkür ediyorum. Siz Gezginler kulübünün deÄŸerli üyelerine de en derin sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum deÄŸerli seyirciler.”

Özbekistan BaÅŸkonsolosu  Abror Gulyamov  Emel Sayın’a Özbek ve Türk Halkları Özel Ödülünü takdim ederken, Sanatçıya Özbek kaftanı giydirildi. Ödül töreninin ardından konuklara Özbek pilavı ikram edildi.2011-10-06 16:12:38facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 0 Bütün yorumlar...

TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
Bu yıl ki Evliya Çelebi Ödülleri Saim Orhan’a
Gezginlerden Çağın Gezginine
Burç Eğitim Kurumlarından Yılın En Beğenilen Gezi Programı Ayna
Saim Orhan'a
En Beğenilen Gezi Programı
Ayna Yine En İyisi Seçildi
Yılın En İyisi Seçildi
Ödül Üzerine Ödül Alan Ayna'ya Bir Ödül Daha
Yılın En İyi Belgesel Programı Yine Ayna
Ayna Açık Ara Önde Yılın Belgesel Programı Seçildi
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009