Ayna Programı :: Web Sitesine Hoşgeldiniz ::
Ayna
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | English | Açılış Sayfam Yap | S.Kullanılanlara Ekle 28-06-2022
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA (yeni) Cumartesi 23:00
 
   
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
(yeni) Cumartesi 23:00

Heyecanla beklediğiniz Ayna'nın yeni bölümleri farklı coğrafyalar, yeni kültürler, ilginç konular ve daha önce hiç görmediğiniz karelerle ekranlarınıza geliyor. Yeni serüvenlerimizde de bizimle gezin ve daha önce hiç keşfedilmemiş hayatları bizimle keşfetmenin zevkini çıkarın. Ayna yeni bölümleriyle her Cumartesi 23:00'da Samanyolu Televizyonu ekranlarında sizlerle olmaya devam ediyor.

Ayna yeni yayın dönemine Avrupa'da bir ülke ile başlıyor. Ülkemizde Beyaz Rusya olarak bilinen Belarus'u hep birlikte geziyoruz.

Traktörün tekerleği tamamen demirden.

Başkent Minsk'ten yola çıkıyor ve Belarus kültürünü daha iyi tanıma adına Dudutki kültür köyüne geliyoruz. Kültür köyünde sergilenen tarihi araçlardan dikkatimizi en çok 1935 model traktör çekiyor. Traktörün tekerlekleri tamamen demirden. Ayrıca tekerleğe yine demirden dişler de eklenmiş. Kültür köyü gezimizde keten dokuma, arıcılık, demircilik gibi Belarus kültürüne ait bir çok aktiviteyi bizzat yerinde ve canlı olarak izliyor, farklı enstrümanların çıkardığı sesleri dinliyoruz.

Ayna kalaşnikof, tanksavar ve makinalı tüfek ile yaptığı atışlarla yürekleri hoplattı!

2. Dünya Savaşı sırasında çok sayıda kayıpların yaşandığı Stalin hattının Minsk cephesini sizler için geziyoruz. Siperlerin arasında dolaşıyor, top namlusuna nasıl mermi sürüldüğünü öğreniyor, tankları inceliyor, otomatik silahlarla atışlar yaparak kendimizi adeta savaş yıllarında hissediyoruz. Makinalı tüfek ile yaptığımız atışlara kameramız bile dayanmıyor. Bu sıra dışı deneyimi bizimle yaşamak için Ayna'da kalın.

Belarus'da çorbalar yazın soğuk içilliyor.

Belarus'un meşhur yemeklerinin sunulduğu bir sofraya konuk oluyoruz. Belarus yemek kültürünün ana sebzesi patates. Hemen hemen her yemeğe patates konuluyor. Çorbaları ise yazın soğuk ikram ediliyor. Ana yemeklerden salatalara, mezelerden çorbalara, turşulardan tatlılara kadar çeşit çeşit Belarus yemeklerinden oluşan sofrayı sizler için tanıtıyoruz. Bizden bir hayli farklı olan yemekleri ilgiyle seyredeceksiniz.

Minsk'de Türkçe konuşan Belaruslularla karşılaşıyoruz.

Başkent Minsk'de faliyet gösteren Dostluk, Dil ve Kültür Merkezi Belaruslulara dilimiz Türkçemizi öğretiyor. Türkiye'den uzaklarda Belaruslulardan Türkçe şarkılar ve şiirler dinlemek gurur verici doğrusu. Öğrenciler mikrofonlarımıza Türkiye'yi ve Türk insanını ne kadar sevdiklerini anlatıyorlar heyecanla.

33 katlı bir binadan çekimlerini gerçekleştirdiğimiz başkant Minsk manzarası, şehrin sembollerinden göz yaşı adası, başkenti sokak sokak gezmek için kullandığımız şehir otobüsleri, metrolarda şarkı söyleyen sokak sanatçıları, geleneksel Belarus giysileri, Devlet Halk Dansları Grubundan Ayna'ya özel geleneksel dans gösterisi ve daha fazlası Belarus bölümümüzde seyredeceğiniz karelerden sadece bazıları. Ayna'nın bu şirin ülkedeki yeni macerasında buluşmak üzere.

 Belarus bölümümüzün fragmanını izlemek için tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=wtqr1Yl7hhw2015-09-14 12:14:45facebook furl linkibol digg del.icio.us yumiyum
oyyla bagcik technorati twitter ffeed

YAZDIR

ARKADAŞINA GÖNDER

YORUM EKLEYİN
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 1 Bütün yorumlar...
Sezgin akbaba 2016-01-31 18:32:09 - 
Teşekkür ederim Malatya yadan slm.lar


TÜM YAZILARA ULAŞMAK İÇİN...
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ COSTA RİCA İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA HONG KONG'UN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ HONG KONG İLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ MAKAU İLE SİZLERLE
AYNA BU HAFTA CİBUTİ'NİN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
AYNA BU HAFTA YENİ BÖLÜMÜ BELARUS İLE EKRANLARINIZDA
AYNA BU HAFTA SİLİKON VADİSİ'NDE
AYNA BU HAFTA SOMALİLAND'DE
AYNA BU HAFTA ALBERTA'DAN SESLENECEK SİZLERE
AYNA BU HAFTA BOTSWANA'NIN 2. BÖLÜMÜYLE EKRANLARDA
 BASINDA AYNA

FOTO GALERİ


BelarusCibutiKanada 2014BotswanaSüleymaniyeMaputo

Diğer GALERİLER için tıklayın...


VİDEO GALERİ


Costa Rica-1Hong Kong-2Hong Kong-1MakauBelarusPanama-3

Diğer VİDEOLAR için tıklayın...

SAİM ORHAN'DAN GEZİ YAZILARI

RÖPORTAJLAR

ANKET


Anket Sonuçları 

 

 

Site Üretim By Yaap | Copyright (c) 2009